Karolina Potakowska - Akademia Artystyczna

Karolina Potakowska

Karolina Potakowska

 

Karolina zaczęła trenować salsę w 2004 r. Umiejętności taneczne i trenerskie rozwijała pod okiem cenionych na scenie międzynarodowej tancerzy, choreografów oraz pedagogów tańca . Swoją przygodę z tańcem zaczęła jako mała dziewczynka, uczęszczając na lekcje baletu i tańca nowoczesnego. W salsie zakochała się jako nastolatka.

Dzięki wytrwałości i pracowitości po kilku latach szkoleń i treningów została instruktorem tańca. Niejednokrotnie brała udział w licznych pokazach i animacjach, tańcząc dla wielkich firm i koncernów. Uważa, że bardzo ważna jest ciągła praca nad sobą, dlatego nieustannie rozwija swoje umiejętności. Uczestniczy w licznych kongresach i warsztatach, co daje jej możliwość prezentacji scenicznej oraz nauki u wspaniałych tancerzy salsy z całego świata m. in. Frankie Martinez, Eddie Torres, Griselle Ponce.

Karolina charakteryzuje się tym, że całym sercem angażuje się we wszystko co robi, a taniec jest jej wielką pasją. Poza tańcem fascynują ją także podróże, dlatego czasem znika z tanecznego parkietu w poszukiwaniu nowych inspiracji.

Prowadząc zajęcia Karolina dużą wagę przywiązuje do samopoczucia kursantów, pomaga im przełamać opory oraz nabrać pewności siebie i świadomości własnego ciała. Stara się pokazać, że tańcem można i trzeba się bawić, a ciało jest pięknym narzędziem pracy.