Monika Rudnicka

Monika Rudnicka, tancerka z wieloletnim doświadczeniem, pasjonatka wszelkich form ruchu. Cechuje ją niezwykła wrażliwość oraz precyzją ruchu. Instruktorka tańca jazzowego i tancerka zespołu Oiseau Company, wychowanka Magdaleny Gabriel.

Zawsze jej było mało tańca, dlatego  uczestniczyła w licznych  warsztatach tańca współczesnego. Zgłębiała wiedzę w różnych technikach tańca wśród choreografów polskich i zagranicznych.

Wspólnie z Kolektywem Aka Artyst tańczyła w głównym składzie w spektaklu teatru tańca „ŻycieNie”, brała udział w musicalu „Król Lew”, a także spektaklach teatru ulicznego „Krańce” oraz „Lustro” oraz spektaklu „Myślisz, że wiesz”

Monika posługuje się wieloma technikami tańca: jazzowego, współczesnego, tańca z ogniem oraz elementami akrobacji. Jej ukochanym stylem pozostaje taniec współczesny. Jest mistrzynią w technice tańca „floor-work”. Każdy ruch u niej przepełniony jest czystością i dojrzałością, a kiedy tańczy podziwiać można piękno jej serca. Monika jest artystką w pełnym wymiarze, studiuje architekturę, przez co zasady i piękno kompozycji przenosi na choreografie i nie tylko. Jej piękne prace pod postacią ręcznie malowanych horyzontów mogliśmy podziwiać w musicalu „Król Lew”. Podejmuje się cały czas nowych wyzwań, tworzy koncepty oraz wykonuje kostiumy do spektakli. Każdemu zadaniu jakiemu się podejmuje poświęca się w 100 % i oddaje całe serce.