Baner Kolektyw Aka Artyst

Styl , elegancja, minimalizm oraz wyjątkowość to cechy jakimi można określić pracownię ART & DESIGN. Tutaj najzwyklejsze przedmioty oraz materiały zostają przemienione w  pełne klasy kostiumy, meble, instalacje, scenografie czy aranżacje przestrzeni. Każde kolejne zlecenie, nie tylko podnosi poprzeczkę, ale również pokazuje Nam, że nie istnieją dla Nas rzeczy niemożliwe do wykonania.  Z miłością do sztuki, harmonii, kompozycji, naturalności tworzyw i faktur realizujemy stawiane przed Nami zadania. Można do nich zaliczyć m.in wykonanie oświetlenia, statuetek konkursowych, obrazów, rzeźb czy ręcznie malowanych horyzontów teatralnych. Pracownie ART & DESIGN można podzielić na dwie części. Pierwszą z nich to pracownia architekta Macieja NItka, w której to pod jego okiem powstają liczne projekty m.in  wyposażenie wnętrz, scenografia, obrazy czy wizualizacje graficzne, natomiast drugą częścią jest pracownia krawiecka, w której powstają wyjątkowe ręcznie szyte kostiumy, 

20190415_171711_001

Pracownia Architekta
Macieja Nitka

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Nad projektami scenografii, mebli, aranżacji przestrzennych i nie tylko czuwa Maciej Nitka. Wszechstronne umiejętności Macieja z zakresu architektury, sztuki i designu dają mu niepowtarzalne możliwości realizacji swoich projektów. Tworzy i realizuje projekty z najwyższej półki. Codziennie zachwyca swoich odbiorców, projektując i wykonując wysublimowane dzieła na pozór niemożliwe do wykonania.

Maciej zajmuję się m.in. projektowaniem, aranżacją przestrzeni publicznych i festiwalowych, projektowaniem mebli, tworzeniem identyfikacji wizualnych grafik, malarstwem, rysunkiem, renowacją mebli, projektowaniem i realizacją instalacji artystycznych w przestrzeniach publicznych, mappingiem, Tworzeniem scenografii, prowadzeniem warsztatów oraz wieloma innymi .

Niejednokrotnie prowadził warsztaty z dziećmi. studentami, projektantami , które za każdym razem dają ciekawe efekty. Swoje skrzydła rozwinął pod opieką Pomorskiego Stowarzyszenia Projektantów PoCoTo.

Maciej w swoich projektach daje duży nacisk na ideę, funkcję oraz kontekst przestrzeni.

Wielokrotnie współpracował : Gdynia Design Days/ Centrum Designu w Gdyni , Gdynia Design Injection, Gdynia Playground, Stare Jak Nowe, Trawa Do Rzeczy, Festiwal Narracje/ Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku, Festival Artloop w Sopocie, Fab Lab/Tu Baza , Architektura +/Tu Baza, Biuro K /Tu Baza, BUA/ Politechnika Gdańska

Pracownia Krawiecka

Dodaj tu swój tekst nagłówka

To miejsce, w którym każdy projekt kostiumów nabiera barw i przybiera swoją indywidualną postać. W tym miejscu nie jest w stanie się zliczyć bogatej oferty kolorów, materiałów, nici oraz ozdób. Nad pracownią czuwa Aleksandra Gabriel wraz z Magdaleną Nitka. Ich wieloletnie doświadczenie, umiejętności oraz pasja przeklada się na prawdziwe perełki, które możemy podziwiać m.in na deskach teatru, na eventach, czy festiwalach kulturalnych. Wszystkie realizacje sceniczne są wykonywane własnoręcznie, zgodnie z przesłaniem. Dbamy o jakość wykonania szczegółów, dlatego każdej realizacji poświęcamy tyle samo czasu i uwagi ile dany projekt wymaga. Pracownia przede wszystkim to miejsce niekończących się pomysłów. Za każdym razem tworzymy coś nowego- nie powielamy – co wpływa, że każdy kostium jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.

Wykonanie kostiumów i scenografii

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Scenariusz gotowy, aktorzy ćwiczą swoje role, premiera zaplanowana… i czegoś tu jeszcze brakuje, prawda? Rozumiemy to jak nikt inny! Wiemy ile czasu i wyzwań wiąże się z reżyserią spektaklu i jak bardzo nietypowe mogą pojawić się potrzeby. Kostiumy i scenografia pozwalają aktorom odnaleźć się w wykreowanym świecie i są także środkiem wyrazu artystycznego. 

W Akademii Artystycznej wykonujemy wszystko własnoręcznie, a nasze umiejętności wypracowaliśmy ciężką pracą i kreatywnością, a także nieustannym poszukiwaniem innej drogi, gdy dany kostium lub element scenografii nie były tym, czego oczekiwaliśmy. Przygotowanie kostiumów i scenografii do musicalu “Król Lew” dało nam niesamowitą okazję do zgłębienia tajników przekształcenia aktorów w egzotyczne zwierzęta. Przy produkcji “Oliviera Twista” czy autorskiego spektaklu “W krainie Ziombelków” poznaliśmy sekrety stylizacji historycznych, zaś autorski “Musical Kosmos” postawił przed nami wyzwanie w postaci nieziemskich kostiumów, dających efekt nierealności.

 Rozliczne projekty uczyły nas jak tworzyć scenografię, która jest użytkowa, trwała i łatwa w transporcie. Wszystkie nasze kreacje to zarówno kostium jak i starannie opracowane makijaże i fryzury. Nasze doświadczenia to tworzenie dla najbardziej wymagającej grupy artystów – tancerzy i akrobatów, więc wiemy jak wygodne i trwałe muszą być nasze dzieła. Nie jest nam obce także tworzenie prostych i funkcjonalnych kostiumów do zawodów lub występów artystycznych, gimnastycznych, fireshow itd.

 A co jest w tym dla nas najważniejsze? Żeby tworzyć z pasją i umożliwiać artystom przekazywać dalej to, co gra w ich sercach.

Meble na zamówienie

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Schodziłeś wszystkie salony i ciągle czujesz, że to nie to? A może po prostu masz w głowie wymarzony mebel i nie zgodzisz się na nic innego? Może wykańczasz wnętrze i chciałbyś czegoś oryginalnego i funkcjonalnego? W każdym przypadku – nie mogłeś trafić lepiej! Twoje marzenia – te bardziej konkretne i te nieco niesprecyzowane – mogą się spełnić. Bezpośredni kontakt z twórcą gwarantuje dobre zrozumienie, a w efekcie – wymarzony mebel ze strefy wyobrażeń stanie się jak najbardziej realny.

Aranżacja przestrzeni publicznych i prywatnych

Dodaj tu swój tekst nagłówka

W pewnych przestrzeniach dobrze nam się pracuje, w innych czujemy spokój i możemy odpocząć, jeszcze inne sprawiają, że mamy ochotę bawić się lub wzbudzają respekt. Atmosfera danej przestrzeni to kwestia jej aranżacji – niezwykle ważna, daje jasny przekaz i pozwala momentalnie odnaleźć się wśród panujących w niej zasad lub poczuć się jak w domu. Czasem nawet niewielkie zmiany naszego otoczenia lub istotne detale potrafią sprawić, że poczujemy się inaczej. Jeśli więc potrzebujesz odmiany, lub tworzysz coś nowego i wiesz jaki charakter przestrzeni chciałbyś uzyskać, ale nie wiesz jak – to trafiłeś we właściwe miejsce! W zależności od Twoich potrzeb możemy zaaranżować przestrzeń na stałe, lub przekształcić ją na określony czas (na przykład na potrzeby ceremonii, festiwalu itp.). Pozwól sobie marzyć, a nam – działać.

Warsztaty na wybrany temat sztuki i designu

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Dzielimy się swoją wiedzą! Jeżeli szukasz nietypowych warsztatów, które zintegrują oraz rozwiną uczestników, lepiej nie mogłeś trafić. Prowadzimy warsztaty o różnej tematyce z zakresu sztuki i designu m.in. renowacja mebli, nauka kompozycji przestrzennej, warsztaty DIY, warsztaty z rysunku i malunku, rzeźbiarstwa, realizacja wyjątkowych grafik czy wizualizacji w najpopularniejszych programach graficznych. Skontaktuj się z nami, a wspólnie wybierzemy najlepszą tematykę zgodną z celem organizacji samych warsztatów. Wspólne warsztaty dla grup prywatnych mogą być nie tylko niezwykle rozwijającą przygodą, ale również formą spędzania czasu razem.

Telefon kontaktowy

506382816

E-mail

akaartyst@akademiaartystyczna.com

© All reserved by Akademia Artystyczna (2019)