O nas

Akademia Artystyczna to przestrzeń, która pod swoim dachem skupia profesjonalnych przedstawicieli różnych dziedzin sztuki. Zajmujemy się kształceniem z zakresu tańca, teatru, gimnastyki, akrobatyki, pole dance, muzyki oraz sztuki. Tworzymy musicale, spektakle, fireshow, spoty reklamowe, oprawy imprez, pokazów mody oraz koncertów. Tworzymy kostiumy, scenografię, meble oraz zajmujemy się aranżacją przestrzeni. Prowadzimy cykliczne zajęcia, warsztaty, grupy projektowe i ekipy taneczne, a także obozy i półkolonie.

Akademia Artystyczna to miejsce dla każdego, uczymy zarówno profesjonalistów, jak i absolutnych amatorów. Jeżeli szukasz miejsca, gdzie nauczysz się tańczyć, skakać, rysować, grać, czy śpiewać, jeżeli chcesz poprawić swoją kondycję fizyczną, sylwetkę, albo nauczyć się tańczyć w parze, lub po prostu chcesz poznać nowych ludzi zapraszamy do zapoznania się z Grafikiem. Jeżeli szukasz wykonawców projektu, który planujesz zrealizować zapraszamy do zakładki Agencja Artystyczna. Jeżeli szukasz ekipy, z którą mógłbyś trenować zapraszamy kontaktu. Jeżeli chcesz zobaczyć nasz musical lub inne dzieło zapraszamy do zakładki Spektakle. Jeżeli chcesz pojechać z nami na obóz lub warsztaty zapraszamy do zakładki Warsztaty.

Tymczasem pozwól, że przybliżymy dokładniej, czym jest Akademia Artystyczna. To miejsce, gdzie liczy się człowiek, jego serce i dusza. To miejsce, gdzie wydobywamy z ludzi talenty i oprawiamy je w złoto, dając im radość i satysfakcję, lub po prostu chwilę wytchnienia. To miejsce które ciężko opisać, miejsce gdzie w grafiku znajduje się ponad 80 godzin zajęć, a dookoła niego dzieje się jeszcze więcej. Jak przedstawić je prawdziwie, możliwie zrozumiale, bez zbędnego rozmachu? Nie wiemy, ale postaramy się to zrobić po to, abyś i Ty mógł do nas trafić i znaleźć swój kawałek podłogi.  A podłogi mamy bez liku. Kilkaset metrów przepełnione pasją.

  • SALE TRENINGOWE

Cztery ściany, parkiet i lustro – co się dzieje w takiej przestrzeni?

Sale treningowe, dla niektórych drugi dom, to miejsce o wielorakim zastosowaniu. Aktualnie posiadamy ponad 650 metrów powierzchni podzielonej pomiędzy różne pomieszczenia, mniejsze i większe. Jedna z sal ma ponad 200 metrów kwadratowych. Co na takich salach robimy? Na nich uczymy się tańczyć, uprawiamy sport i gimnastykę. Tam prowadzone są zajęcia, które możemy znaleźć w grafiku. Zajęcia dla dzieci, dla młodzieży, dla dorosłych, dla amatorów, dla profesjonalistów, dla par i dla singli. Dla osób chcących zajmować się tym zawodowo, jak również dla osób, które chcą po prostu zrobić coś dla siebie. Dbamy o to, aby grupy były kameralne, nie prowadzimy zajęć masowych. Tak wiele przestrzeni daje nam również możliwości swobodnego układania grafiku. Grafik zajęć skonstruowany jest tak, aby rodzice oraz opiekunowie, przyprowadzający na zajęcia swoje pociechy, mogli osobiście wziąć udział w oferowanych lekcjach oraz zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie! Jednak nie tylko zajęcia odbywają się na tych salach. Odbywają się na nich również próby do spektakli i musicali, próby do najnowszego działa Akademii, czyli Musical’u Co Ty Powiesz, jak również do poprzednich, o których można więcej poczytać w zakładce Spektakle. Tutaj przeprowadzamy próby do zawodów tanecznych, egzaminów, projektów wewnętrznych i komercyjnych. Akademia zapewnia kompletne przygotowanie dzieci i młodzieży, chcących kontynuować naukę na kierunkach artystycznych oferowanych przez szkoły publiczne i prywatne. Sale służą również do treningów własnych naszych kursantów, kadry oraz do lekcji indywidualnych. Sale często pełnią również rolę backstage’u do pokazów, spektakli, sesji, tam się malujemy, czeszemy, stylizujemy szalejąc i jednocześnie ucząc się tego wszystkiego wzajemnie.

  • GARDEROBA

Co znajduje się za zwykle zamkniętymi drzwiami – czyli co skrywa garderoba?

To miejsce ma własną strefę czasową. Czasem jest tam oaza spokoju. W koncie leżą maski hien z Króla lwa, pod ścianą kosmiczne kostiumy planet i księżyców, na półkach materiały, w szufladach igły, nici oraz kilogramy brokatu. Jest jednak czas, kiedy to miejsce tętni życiem przez 24 godziny na dobę! Tam szyjemy kostiumy, wykonujemy scenografię oraz tworzymy rekwizyty. Jest taki czas, kiedy nawet dwie lewe ręce są potrzebne do pracy. Młodzież przychodzi w okienkach między zajęciami, mamy odstawiają dzieci na salę obok, a same również siadają z nami do maszyny. Podszywają rzepy i guziki, tną materiały, lub po prostu dokarmiają nas upieczonymi w domu ciasteczkami. Tam powstają pomysły, które nieustannie ewoluują bez względu na późne godziny nocne, by następnie zaistnieć i błyszczeć na scenie. Tam można nauczyć się szyć, malować, rzeźbić. Tam można się przekonać, że pojęcie czasu oraz snu bywa względne, ale radość po stworzeniu własnoręcznie nawet wydawałoby się banalnego buta dla żyrafy jest absolutnie bezwzględna i bezgraniczna!

  • SALA WOKALNA I PLASTYCZNA

Sala wokalna oraz pracownia plastyczna – po co to?

Bez tego nie byłoby całości. Czym byłby Musical bez songów, Teatr Tańca bez muzyki? Kochamy muzykę, kochamy piękne rysunki, spójne kompozycje oraz uwielbiamy być nieograniczeni w tworzeniu, a na to wszystko pozwala nam posiadanie śmietanki muzyków pod własnym dachem. Sami tworzymy muzykę do naszych projektów, malujemy horyzonty, scenografię i wykonujemy makijaże. Tego wszystkiego uczymy także innych. W pracowni wokalnej odbywają się zajęcia grupowe oraz indywidualne, przygotowywane są koncerty, nagrywki. Dzieci przygotowują się do konkursów oraz zawodów. Tutaj odbywają się lekcje indywidualne gry na pianinie. W pracowni plastycznej uczymy rysunku, powstają projekty graficzne.

  • PRACOWNIA

Co się dzieje oraz co wydarzyło się w pracowni?

Kiedyś pracownia była w piwnicy. Tam była pierwsza sesja zdjęciowa instruktorów Akademii Artystycznej. Miało to miejsce w 2014 roku i od tego czasu wydarzyło się bardzo wiele. Piwnica wykorzystywana była do sesji zdjęciowych, powstało w niej wiele filmów promujących różnych artystów oraz ich twórczość. Nagrywaliśmy w niej spoty reklamowe, teledyski, filmy krótkometrażowe. Przestrzeń piwnicy wykorzystywaliśmy także jako pracownię w której wykonywaliśmy meble na zamówienie i własne potrzeby. W pracowni niewątpliwie króluje Maciej Nitka, który jako wykształcony architekt oraz urodzona złota rączka tworzy niepowtarzalne meble, lampy, scenografię oraz wiele, wiele innych, trudnych do sklasyfikowania tworów. Piwnica posłużyła też jako przestrzeń w dwóch scenach spektaklu ruchomego “Poruszenie” oraz w spektaklu „BANG”. Aktualnie w pracowni nadal wiele się dzieje, wiele elementów naszej nowej przestrzeni powstaje właśnie tam, jednak to trzeba zobaczyć na własne oczy.

  • CHILL ROOM

A można gdzieś po prostu posiedzieć? Można, czyli Chill Room.

Miejsce uwielbiane przez wszystkich, tutaj wypijesz kawę, posiedzisz na kanapie lub w fotelu. Możesz też poczytać książkę, odrobić lekcje, porozmawiać, albo pomilczeć. To miejsce, gdzie w miłej atmosferze poczekasz na swoje zajęcia, albo na swoją pociechę.


 

To wszystko pod jednym dachem = absolutne szaleństwo!


Pod jednym dachem zebraliśmy najlepszą kadrę z tak wielu dziedzin sztuki. Są to osoby z wielkim sercem oraz wieloletnim doświadczeniem, które czynnie działają na deskach teatru, startują oraz sędziują w zawodach, wykładają na Akademiach. Dzięki temu możemy uczyć, tworzyć oraz inspirować innych. Angażujemy dzieci odrywając je od telefonów, angażujemy dorosłych pokazując im, że mogą zrobić coś dla siebie. Przekazujemy dzieciom, młodzieży i dorosłym wiedzę, wartości, pokorę oraz umiejętność dążenia do celu. Zmuszamy ludzi do myślenia, pomagamy odzyskać wiarę w siebie, odzyskać marzenia, dajemy szansę i nie oceniamy.  Tutaj wystarczy przyjść. Przyjść, stanąć i powiedzieć tylko jedno “chcę”. A reszta wydarzy się sama.


 

Przyjdź, a niemożliwe stanie się możliwe!