Fire show , Kolektyw AkaArtyst podpalony w akcji.

Fire show , Kolektyw AkaArtyst podpalony w akcji.

W sobotę 24.10.2015 o godz. 18 odbył się performance Kolektywu AkaArtyst na akcji artystycznej Obrazy Ogniem Malowane organizowanej przez “Plama” Gdański Archipelag Kultury . Było to niesamowite widowisko zapierające dech w piersiach. Nasi artyści Marta Szotyńska, Milena Marczykowska i Maciek ‘Sheva’ Mołdoch stanęli w niecodziennych rolach dokładając ognia do swojego tańca.

Tancerze prezentowali swój autorski projekt fire show pod tytułem “Save my flave’, gdzie style tańca tj. popping, taniec brzucha, taniec z hula hop, szalały w instalacji ognia wykonanych przez Macieja Nitka.

Artyści stworzyli gorący klimat, dosłownie i w przenośni, a siła prezentowanego ognia wciągała w stan kontemplacji. Podczas trwania performancu Kolektywu AkaArtyst ciągle pojawiały się nowe instalacje i przyrządy podpalone ogniem. Całość miała głęboki sens ‘odsztucznienia’, ale to pozostawiamy tym którzy bardziej pragną zanurzyć się w sztukę : ) !

Całe wydarzenie zgromadziło tłumy, wśród których byli zarówno dorośli, nastolatki jak i dzieci. Jeszcze spory czas przed przedstawieniem widzowie tłumnie zgromadzili się w miejscu, gdzie nasz Kolektyw miał wystąpić. Oczywiście wśród nich była cała ekipa Aka rodzinki, która przywędrowała z Akademii Artystycznej, by wspierać i w końcu zobaczyć cały performance Kolektywu, którego tylko urywki mogli podejrzeć na salach.  

Po fire show Kolektywu AkaArtyst widzowie byli zachwyceni. 

Dzięki wszystkim tym czynnikom możemy zauważyć, że takie wydarzenia potrzebne są lokalnej społeczności do rozwijania się oraz  najzwyczajniej dla rozrywki.

 

Dodaj komentarz