Artystyczne Wakacje 2015

Artystyczne Wakacje 2015 tydzień 1 PONIEDZIAŁEK

Wystartowaliśmy:) Pierwszy dzień Artystycznych Wakacji w Akademii Artystycznej za nami! To był przepiękny dzień! Rano gry i zabawy na poranny rozruch oraz zapoznanie się pomiędzy uczestnikami. Następni odbyły się pierwsze zajęcia z Maciejem Nitka z rysunku sztalugowego w naszej nowej pracowni plastycznej. Po pełnym skupieniu udaliśmy się na największe szaleństwa czyli Akrobatykę. Drugie śniadanko i ruszyliśmy w drogę do Parku Regana. Korzystając z pogody, cieszyliśmy się wakacjami. Wracając dzieci uczyły się pracy w zespole. W dobranych losowo grupach, zbierały materiały, które potem twórczo wykorzystały na warsztatach z EKO RZEŹBY. Ich kreatywność była wspaniała! Powstały wspaniałe rzeźby, które zostały zaprezentowane przez każdą z grup w krótkim przedstawieniu wymyślonym przez dzieci.

Artystyczne Wakacje 2015 tydzień 1 WTOREK

Wtorek rozpoczęliśmy zajęciami ze street dance z Olą Kasprzyk, póżniej udaliśmy się nad morze. Pogoda była przepiękna, więc szaleliśmy w wodzie, na plaży, bawiliśmy się w różne gry sprawnościowe. Dobrze być w Trójmieście:)!

Artystyczne Wakacje 2015 tydzień 1 ŚRODA

Czarodziejski dzień:) Zaczeliśmy od zajęć robota, czyli Poppingu z Maćkiem ‘Shevą’ Mołdochem. Dzieci były zaczarowane tym rodzajem tańca. Koniec świata, tak wspaniale dawały radę! Potem przenieśliśmy się na samą górę Akademii, do AKA STUDIA na zajęcia z wokalu prowadzone przez Krzysztofem Majdą. Potem mnóstwo zabawy, konkurs skoków podczas kręcenia skakanką, zdobywanie sprawności Aka Indianina i malowanie twarzy. Następnie dzieci miały zajęcia z Maciejem Nitka i mogły wykazać się swoją kreatywnością na warsztatach ‘DO IT YOURSELF’. Młodzi stworzyli torby personalnie wykonane dla rodziców. Radości było co nie miara:)

Artystyczne Wakacje 2015 tydzień 1 CZWARTEK

Po grach i zabawach sprawnościowych odbyły się zajęcia z tańca klasycznego prowadzone przez naszą nową instruktorką Aleksandrą Foltman, która przyjechała do nas z Baletu Narodowego. Dzieci ćwiczyły piękną postawę ciała, gracje i podstawowe pozycje baletu. Po zajęciach w wybranych grupach rozpoczęły się wielkie przygotowania do PODCHODÓW, które odbyły się w Parku Regana. 
W między czasie Nitek rozpalił grilla, a my wspólnie z dziećmi poszliśmy na grillowe zakupy :). Grupa Pierwsza stworzyła takie zadania Drugiej, że zabawy, śmiechu oraz biegania było co nie miara. 
Grupa Druga wykaże się dzisiaj, bo wczoraj mieliśmy za mało czasu. 
Gdy dzieci wróciły po zabawie do naszej bazy Maciej Nitka już czekał na nie z upieczonymi smakołykami, piknik się rozpoczął:)!

Artystyczne Wakacje 2015 tydzień 1 PIĄTEK

Ten tydzień minął nam bardzo szybko, już piątek. Dzieci na malerstwie z Maciejem Nitka poprosiły, czy mogą stworzyć pocztówkę pamiątkową. Nitek stonął, jak zawsze na wysokości zadania i przygotował jedną wielką WPÓLNĄ POCZTÓWKĘ. Ustalił z dziećmi koncept i symetrię Aka Pocztówki i wszyscy ruszyli do pędzli. Wyszło super, mamy co wieszać na ścianie:D!
W piątek było bardzo gorąco, więc po malarstwie udaliśmy się na morze. Wodne zabawy, piłka, wyścigi.. w taki upał to najlepsza forma rekreacji. W drodze powrotnej Druga Grupa ‘Podchodowa’ wykonała swoje zadania tak, że Piersza nie mogła jej znaleźć. Mamy zaespół wygrany:)! Tak zakończyliśmy pierwszy tydzień Artystycznych Wakacji 2015, jeszcze TRZY PRZED NAMI:)! JEST RADOŚĆ:)!

Dodaj komentarz