Joanna Szablewska

Joanna Szablewska

Joanna Szablewska – Artystka działająca na wielu płaszczyznach. Tancerka, muzyk, nauczyciel tańca klasycznego, tańca jazzowego, gry na pianinie i rytmiki.

Od wielu lat związana z Akademią Artystyczną, gdzie uczy tańca klasycznego i pianina. Aktorka i Tancerka w Tatrze Młodych Od najmłodszych lat nieustannie związana z muzyką i tańcem, co przyczyniło się do dalszego rozwoju w tych kierunkach. Jest absolwentką Szkoły Muzycznej I i II st. oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku. Całkowicie zakochana w tańcu. Swoją wiedzę i umiejętności zdobywała pod okiem Magdaleny Nitka.

 Obecnie należy do ścisłego składu Teatru Młodych z którym bierze udział w licznych pokazach, projektach, spektaklach w całej Polsce. Grała m. in. „ŻycieNie”, Musicalach: „Olivier Twist”, „Król Lew”, „Kosmos”, „Co Ty powiesz”. Związana z Teatrem Tańca, Teatrem Ognia oraz Teatrem Powietrznym. Uwielbia to co robi, dlatego cały czas się rozwija. W ostatnim czasie bliska stała się jej akrobatyka powietrzna. Brała udział w spektaklu „Duchowy Bal” tańcząc na aerialhoop. 

Dzięki niesamowitej wrażliwości muzycznej jej taniec i choreografie są pełne rozmaitych barw, delikatności i siły. Jako nauczyciel ważna jest dla niej dokładność, pracowitość a przede wszystkim serce.