Karolina Potakowska

Karolina Potakowska mistrzyni piękna kobiecego w tańcu, kobieta dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Ściśle związana z organizacją i istnieniem Akademii Artystycznej oraz Kolektywu Aka Artyst.

 

Karolina swoją przygodę z tańcem zaczęła jako mała dziewczynka, uczęszczając na lekcje baletu i tańca nowoczesnego. W salsie i tańcach latyno-amerykańskich zakochała się jako nastolatka, a teraz należy do ścisłej czołówki tancerzy polskich. Umiejętności taneczne i trenerskie rozwijała pod okiem choreografów oraz pedagogów tańca wspaniałych tancerzy z całego świata m. in. Frankie Martinez, Eddie Torres, Griselle Ponce.

 

Od kilku lat oprócz przygotowania pokazów, animacji i warsztatów, Karolina występuje na deskach Teatru dzieląc się z widzami swoją dojrzałością, pięknem, niesamowitym wachlarzem emocji i przeżyć. Tańczyła m.in. w Spektaklu Ruchomym Poruszenie, Rewers – czyli Sztuka moja, Musicalu Król Lew, MUSICAL’u KOSMOS (gdzie również jest głównym Manager’em).

 

Karolina charakteryzuje się tym, że całym sercem angażuje się we wszystko co robi, a taniec jest jej wielką pasją. Poza tańcem fascynują ją także podróże, dlatego czasem znika z tanecznego parkietu w poszukiwaniu nowych inspiracji.

 

Prowadząc zajęcia Karolina dużą wagę przywiązuje do samopoczucia kursantów, pomaga im przełamać opory oraz nabrać pewności siebie i świadomości własnego ciała. Stara się pokazać, że tańcem można i trzeba się bawić, a ciało jest pięknym narzędziem pracy.

zobacz film

 

Dodaj komentarz