Katarzyna Łęcka

Katarzyna Wenta

Katarzyna Wenta – tancerka, choreograf, pedagog, instruktor tańca Hip Hop z międzynarodowymi uprawnieniami trenerskimi, twórca oraz reżyser videoclipów tanecznych. Tancerka, aktorka i wokalistka Teatru Młodych. Ściśle związana z Akademią Artystyczną w Gdańsku.

Katarzyna zaczęła swoją przygodę z tańcem w wieku 8 lat. Szkoliła się w wielu technikach tańca, które z łatwością wykorzystuje w swojej pracy. Posługuje się techniką tańca Hip Hop, street dance, tańca jazzowego, tańca modern, floorwork, waackingu, tańca klasycznego oraz elementami akrobatycznymi. Nieobce są jej polskie tańce narodowe oraz ludowe.

Kasia trenuje akrobatykę powietrzną m.in. Wall Dance. Już jako dziecko cechowała się dużym dynamizmem i  zamiłowaniem do adrenaliny. Wall Dance na wysokości
6 m nad ziemią? Z przyjemnością! Swoje zamiłowanie do piękna, sztuki, tańca i adrenaliny mogła połączyć grając w podniebnym spektaklu akrobatycznym “Duchowy Bal”, którego premiera odbyła się we wrześniu 2023 na Zamku Krzyżackim w Nidzicy. 

Zajawka, upór i ciężka praca doprowadziły ją na scenę największych teatrów w Polsce. Jest odtwórcą głównych ról w MUSICALU KOSMOS oraz MUSICALU CO TY POWIESZ.  

Brała udział w Spektaklu ŻycieNie, Spektaklach Teatru Ulicznego z Ogniem „Krańce i Lustro” oraz Musicalu Król Lew. Występowała też na światowym festiwalu w Belgii „35 Festival Mondial de Folklore”. Ponadto aktywnie uczestniczy w projektach realizowanych przez Teatr Młodych takich jak: oprawa pokazu mody Mariacka 2018, oprawa na premierze nowej kolekcji Think Pink stylistki Shelley Lane 2023, otwarcie Budynku Dyrekcji w Stoczni Cesarskiej 2020, oraz w pokazach Fireshow i innych.

Kasia jest charyzmatyczną osobą nie tylko w życiu ale i na scenie. Gdy tańczy zabiera widza ze sobą w świat który tworzy, a tam może ona poznawać i współodczuwać emocje. Prawdą jest, że Kasia uwielbia kraść uwagę widza i czerpie z tego dziką satysfakcję.  

Kasię cechuję ogromne serce nie tylko do tańca, ale przede wszystkim do ludzi. W swojej karierze pracowała z brzdącami, młodzieżą i dorosłymi. Swoją ekipę street dance „Snappy Crew” doprowadziła do podium w konkursach ogólnopolskich. Współpracowała również z fundacją osób niepełnosprawnych. 

Ponadto pragnie wyciągać z ludzi to, co mają najpiękniejsze, ale i motywować w zdobywaniu kolejnych umiejętności. Nieustannie szuka inspiracji. Uważa, że poszerzanie wiedzy i umiejętności z różnych technik daje wolność w tworzeniu i pobudza kreatywność. Kasia jest bombą pozytywnej energii. Szeroki uśmiech i szaleństwo to jej drugie imię. Jeżeli zobaczycie kogoś kto tańczy salsę na szczudłach i jeszcze z ogniem w ręku na pokazach fireshow – tak to ona. Jeśli by mogła to tańczyłaby na ścianach… I w sumie robi to 😉

Kasia nie potrafi udawać. Cechuje ją prawda, w każdym geście, ruchu i słowie. Emocjonalność i wszechstronność taneczna pozwala jej rozmawiać na scenie na światowym poziomie. Wszystkim tym pragnie się dzielić się ze swoimi podopiecznymi.