Krystian Hintzke

Krystian Hintzke, tancerz, choreograf, instruktor tańca jazzowego z międzynarodowymi uprawnieniami trenerskimi. Wszechstronny tancerz Teatru Młodych, ściśle związany z Akademią Artystyczną. 

Warsztat oraz umiejętności zdobył pod okiem Magdaleny Nitka. Ponad to swoją widzę oraz umiejętności trenerskie pogłębiał u różnych pedagogów oraz choreografów w Polsce i na Świecie m.in w Milenium Dance Complex w Los Angeles.

Krystiana cechuje wszechstronność taneczna. Posługuje się techniką: tańca klasycznego, tańca jazzowego, tańca modern, street dance, elementami akrobatycznymi. Kiedy tworzy uwielbia czerpać z różnych styli tańca oraz kultur tanecznych.

Kiedy tańczy, wkłada w to całe swoje serce. Zachwyca dynamiką, pięknymi skokami, a przede wszystkim autentycznością. Poprzez taniec wyraża emocje, którymi budzi w ludziach wrażliwość.

Krystian tańczył w Spektaklu ŻycieNie, Musicalu Oliver Twist i Król Lew, Spektaklach Teatru Ulicznego z Ogniem Krańce i Lustro, MUSICALU KOSMOS oraz MUSICALU CO TY POWIESZ. Ponad to stale bierze udział w projektach realizowanych przez Kolektyw Aka Artyst m.in. tańczył w oprawie artystycznej pokazu mody Mariacka 2018 czy pokazach Fireshow.

Krystian kocha tworzyć. Oprócz tworzenia choreografii i konceptów spektakli zakochany jest w nagrywaniu oraz montażu filmów tanecznych, a także reklam. Ponad to swoją wyobraźnie wykorzystuje w projektowaniu scenografii – stworzył scenografię do MUSICALU KOSMOS. Jego kreatywność nie zna granic, a efekty tego zapału i pracy widać również poza granicami sali i sceny.

GALERIA