Krystian Hintzke

Krystian Hintzke

Krystian Hintzke, tancerz, choreograf, instruktor tańca jazzowego z międzynarodowymi uprawnieniami trenerskimi. Wszechstronny tancerz Teatru Młodych, na co dzień ściśle związany z Akademią Artystyczną w Gdańsku. Twórca oraz reżyser videoclipów tanecznych. 

Warsztat oraz umiejętności zdobył pod okiem Magdaleny Nitka. Ponad to swoją wiedzę oraz umiejętności trenerskie pogłębiał u różnych pedagogów oraz choreografów w Polsce i na Świecie m.in w Milenium Dance Complex w Los Angeles.

Krystiana cechuje wszechstronność taneczna. Posługuje się techniką: tańca klasycznego, tańca jazzowego, tańca modern, street dance, elementami akrobatycznymi. Kiedy tworzy uwielbia czerpać z różnych stylów tańca oraz kultur tanecznych. Nieobcy również jest jemu taniec z ogniem czy podniebny teatr akrobatyczny (aerialhoop, taniec na linach)

Kiedy tańczy, wkłada w to całe swoje serce. Zachwyca dynamiką, pięknymi skokami, a przede wszystkim autentycznością. Poprzez taniec wyraża emocje, którymi budzi w ludziach wrażliwość. W pracy z ludźmi stara się im przekazywać dalej całą zdobytą wiedzę oraz doświadczenie.

Krystiana możecie zobaczyć na deskach teatrów. Tańczył w Spektaklu ŻycieNie, Musicalu Oliver Twist i Król Lew, Spektaklach Teatru Ulicznego z Ogniem Krańce i Lustro, MUSICALU CO TY POWIESZ, MUSICALU KOSMOS (który aktualnie jest w trasie po Polsce), a także podniebnym spektaklu akrobatycznym Duchowy Bal. Tańczył  wielokrotnie m.in w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, CKK Jordanki w Toruniu, Teatrze Muzycznym w Poznaniu czy Filharmonii Kaszubskiej

Ponadto jako tancerz i choreograf stale bierze udział w projektach realizowanych przez Teatr Młodych m.in. tańczył w oprawach artystycznych pokazów mody, festiwali, realizował reklamy, tworzył scenografię, nagrania promocyjne, czy tańczył w pokazach tańca z ogniem Fireshow.