Monika Rudnicka

Monika Rudnicka – artystka w pełnym wymiarze. Instruktorka tańca jazzowego, nauczycielka rysunku sztalugowego, tancerka Teatru Młodych wychowanka Magdaleny Nitki.

Monika jest ściśle związana z Teatrem. Tańczyła w głównym składzie spektaklu teatru tańca „ŻycieNie”, Musicalu Król Lew, Spektaklach Teatru Ulicznego z Ogniem Krańce i Lustro, Spektaklu Myślisz, że wiesz, MUSICAL’u KOSMOS, MUSICAL’U CO TY POWIESZ.

Monika również od strony architekta podejmuje się cały czas nowych wyzwań, tworzy koncepty oraz wykonuje kostiumy do spektakli.  Jej piękne prace pod postacią ręcznie malowanych horyzontów mogliśmy podziwiać w Musicalu Król Lew i MUSICALU KOSMOS.

Monika każdemu zadaniu jakiego się podejmuje poświęca się w 100 % i oddaje całe serce. Dzięki wszechstronności, przenikaniu się wielu dziedzin sztuki w jej precyzyjnym warsztacie, perfekcji, tworzy dzieła nietuzinkowe i pełne świeżości.

Dzięki Architekturze, Monika zasady i piękno kompozycji przenosi na choreografie, koncepty spektakli teatru tańca. Dzięki tańcu prace Moniki są pełne perspektywy, zaskakujących pomysłów, emocji uwiecznionych na kartce.

Jako tancerkę Monikę cechuje niezwykła wrażliwość oraz precyzja ruchu.

Monice zawsze było mało tańca, dlatego  uczestniczyła w licznych  warsztatach tańca, zgłębiała wiedzę w różnych technikach tańca wśród choreografów polskich i zagranicznych.

Monika posługuje się wieloma technikami tańca: jazzowego, współczesnego, tańca z ogniem oraz elementami akrobacji. Jej ukochanym stylem pozostaje taniec współczesny. Jest mistrzynią w technice tańca „floor-work”. Każdy ruch u niej przepełniony jest czystością i dojrzałością, a kiedy tańczy podziwiać można piękno jej serca.

Swoich uczniów uczy zabawy ze sztuką, kreowania, rozwija twórczość, nade wszystko dba o technikę, wiedzę, pokorę i naukę pracy, by móc prawidłowo osiągać cele.

GALERIA