Monika Rudnicka

Monika Rudnicka

Monika Rudnicka – tancerka, choreograf, instruktor tańca jazzowego, ściśle związana z Teatrem Młodych oraz Akademią Artystyczną. Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Gdańskiej. 

Posługuje się wieloma technikami: tańca jazzowego, tańca współczesnego, tańca klasycznego, techniki modern. Korzysta z elementów akrobatycznych, szczudlarstwa, techniki tańca z ogniem oraz akrobatyki powietrznej. 

Zdobywała wszechstronne umiejętności taneczne u choreografów polskich i zagranicznych, ale swój taneczny dom odnalazła w Akademii Artystycznej, gdzie szkoliła się pod okiem Magdaleny Nitki. 

Tańczyła w głównym składzie spektaklu teatru tańca ŻycieNie, Musicalu Król Lew, Spektaklach Teatru Ulicznego z Ogniem Krańce i Lustro, Spektaklu “Myślisz, że wiesz”, MUSICALU KOSMOS, MUSICALU CO TY POWIESZ, a także podniebnym spektaklu akrobatycznym Duchowy Bal. Tańczyła m. in. na deskach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, CKK Jordanki w Toruniu, Teatru Muzycznego w Poznaniu, Filharmonii Kaszubskiej.

Stale bierze udział w projektach realizowanych przez Teatr Młodych m.in. w oprawach artystycznych pokazów mody, festiwali, realizacji reklam, pokazach tańca z ogniem, pokazach tańca w powietrzu.

Jako tancerkę, cechuje ją niezwykła wrażliwość oraz precyzja ruchu. Każdy ruch przepełniony jest czystością i dojrzałością, a kiedy tańczy podziwiać można piękno jej serca. Jako instruktor uczy swoich podopiecznych zabawy ze sztuką, rozwija twórczość, nade wszystko dba o technikę, wiedzę i pokorę, by móc prawidłowo osiągać cele. 

Jest autorką horyzontów w Musicalu Król Lew oraz MUSICALU KOSMOS. Jest kostiumologiem spektakli Teatru Młodych. Monika zajmuje się identyfikacją wizualną w Akademii Artystycznej i Teatrze Młodych.