Oliver Twist Akademii Artystycznej w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

 To był cudowny czas! Balet Akademii Artystycznej pod kierownictwem Magdaleny Gabriel i Krzysztofa Majdy wystąpił w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w repertuarze musicalu Oliver Twist. Artyści pokazali najwyższą klasę. To nie wszystko! Dziękujemy Rotary Gdańsk Centrum oraz Fundacja 180 Stopni, że dzięki ich wspólnym działaniom nadal możemy “robić dobro”. Uzbierane pieniądze zostaną przeznaczone na zorganizowanie warsztatów artystycznych dla najbardziej potrzebujących.

Jesteście ciekawi, jak wyglądał ten dzień 🙂 ? Pokrótce Wam opowiemy ( niespełna jest opisać wszystko)!

 Krótki film spot z wydarzenia:

FILM OLIVER TWIST BANKIET CHARYTATYWNY ROTARY GDAŃSK CENTRUM
FILM OLIVER TWIST BANKIET CHARYTATYWNY ROTARY GDAŃSK CENTRUM

W Teatrze Szekspirowskim pojawiliśmy się z samego rana, o godz. 8  weszliśmy do garderoby, przebraliśmy się na próbę, pochowaliśmy codzienne ubrania, żeby zrobić miejsce na Oliver’owe kostiumy. W między czasie Nitek zdążył przyjechać ze scenografią i strojami z Akademii Artystycznej. Tutaj zdecydowanie bardzo nam pomógł Remik z Rotary Centrum Gdańsk. Panowie rozpakowywali samochody, Maciej Nitka skręcał scenografię, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Wówczas mieliśmy chwilkę czasu żeby zapoznać się ze sceną, kulisami i choć trochę odnaleźć się w LABIRYNTACH TEATRU SZEKSPIROWSKIEGO.

 

Każdy z nas już wie jak zadbać o swój kostium, więc wróciliśmy do garderoby i przygotowaliśmy stroje do wieczornego grania. Garderoba od tego momentu wyglądała wspaniale.

Kiedy Magda Gabriel zaczęła robić główne ustawienia świateł na scenie z oświetleniowcem Filipem, my z Krzysiem Majdą rozpoczęliśmy rozgrzewkę wokalną!

Zaraz po tym, Aka Mama (Magda Gabriel) wróciła do garderoby, gdzie rozgrzaliśmy nasze ciała i całym składem ruszyliśmy na scenę na próby generalne. Ustawienie rysunków (czyli ustawień całego baletu na scenie) w nowej, pięknej przestrzeni sceny Teatru Szekspirowskiego stanowiło dla nas wyzwanie, ale po kilku przejściach już wiedzieliśmy, gdzie każdy z nas ma swoje miejsce w danej scenie. Wspaniale! Emocje ciągle rosły. Krzysztof Majda wraz z akustykami i inżynierami dźwięku zajęli się rozdzielaniem mikroportów pomiędzy nami. Ustawienia trochę potrwały, ale po dłuższej chwili każdy brzmiał świetnie!

Ostanie poprawki i uwagi od naszej choreograf Magdaleny Gabriel i nauczyciela śpiewu Krzysztofa Majdy i.. próba generalna! Już wszystko merytorycznie odbyło się tak jak na wieczornym spektaklu. Mieliśmy pełno energii, udało się!

Wróciliśmy do garderoby, chwilka przerwy i jak na dzień premiery przystało, wspólna pizza! Mama Łada zebrała zamówienia i ogarnęła jedzonko 1,2,3 :)! Sielanka nie trwał długo, bo oczywiście jeszcze trzeba było przygotować wizaż, makijaże oraz dodatki.

O to już zadbała najwspanialsza pod słońcem Marta Szotyńska, którą na co dzień znamy z Akademii w zupełnie innej roli – instruktorkę kuglarstwa i tańca z hula hop. Marta, po kolei zapraszała nas do charakteryzatorni. Tam Marta puściła wodzę fantazji i efekty jej kreatywności można było zobaczyć na scenie (i zdjeciach:)). Byliśmy pod takim wrażeniem dokładności, całego procesu twórczego, mnogości sprzętów jakie Marta na raz używała, szybkości robienia bardzo trudnych operacji na włosach, że do tej pory ciężko nam wyjść z podziwu…

Ach! Wspaniałe w tym wszystkim były nasze dzieciaki i profesjonalne podejście Marty. Oczywiście każde z nas miało mnóstwo energii i bardzo chciało widzieć wszystko co nasza charakteryzatorka robi, więc bez problemu stworzyła sobie cały szereg pomocników. Młodzi aktorzy byli przeszczęśliwi, że mogą pomagać, tworzyć, wykonywać nowe zadania, a Marta miała na około pełno miłości :P!

Malowaniem zajęła się Aka Mama, ale już od samego początku starała się nas uczyć, czym różni się makijaż przygotowywany na scenę oraz gdzie, czym i jak należy się malować. Pod koniec już starsze dziewczyny starały się nawzajem malować, oczywiście nie obyło się bez poprawek Magdy, ale za każdym razem będzie coraz lepiej 🙂 !

W makijażu pomagała nam również Asia, mama Gaji, a dzieci uczesała Pani Mama, która zawsze ratuje Aka, gdy zaczyna się robić zbyt mało czasu :D!

W między czasie Klub Rotary Gdańsk Centrum, Fundacja 180 stopni i Rotaract Club Trójmiasto dopinali resztę punktów imprezy tj. wernisażu, aukcji. Nasza najwspanialsza Maria Szchnowska wraz ze swoim Pawłem Lewandowskim przygotowywali obrazy malarki, dostosowywali koncept do danej przestrzeni Teatralnej, tak by na wieczór wszystko było spięte klamrą kompozycyjną. Nasz manager Jakub Żekało spisał się tego dnia wspaniale, a miał nie lada wyzwanie, bo musiał krążyć pomiędzy sceną, a gośćmi i organizatorami.

 Przyjechał również do nas Rat, czyli Łukasz Czerwiński, Aka operator kamery z całym pomieszczeniem sprzętu do kręcenia materiału! Koniec świata! Wraz z naszym Ratem, zajechała na backstage tona pozytywnej energii i szaleństwa. Rat oczywiście szybko ruszył do pracy i robienia materiału z całego tego cudownego dnia. Efekty pojawią się już niebawem :)!

Kolejną wspaniałą Aka osobą, która wspierała nas swoją pracą była Gabi (Gabriela Król) ze swoim aparatem, serduchem i rękoma gotowymi do pomocy. Gabi przygotowała dla nas wspaniałą relacje, którą można podziwiać w Dzienniku Bałtyckim.

 

 

Ale wróćmy do nas i do tego co na scenie.

Cali przyszykowani stanęliśmy na backstage’u. W głośnikach pojawił się pierwszy dzwonek. Serce biło już jak szalone,  pełne skupienie. Słychać było zapełniającą się publiczność. Prowadzący całe wydarzenie Tomasz Bacajewski już stał w przygotowaniu, by za chwilę przywitać gości. Prezes Fundacji 180 stopni Maciej Nitka ostatni raz przybił nam piątki i zadzwonił trzeci dzwonek. Adrenalina sięgnęła poziomu uszu!

Po przemówieniach, przywitaniu gości honorowych (wow przyszli wszyscy, Pani Danuta Wałęsa, Pani Iwona Guzowska, Pani Maria Lewandowska i Pan Darek Michalczewski!) opadła kurtyna, Nitek wraz z organizatorami w sekundę ustawili scenografię i popłyną pierwszy dźwięk naszego Musicalu Oliver Twist.

Ruszyliśmy! Nie da się opisać tego najwspanialszego czasu na scenie. Szczęście, gra aktorska, energia od całego Baletu wkręca człowieka tak, że ciało, dusza, umysł zaczynają wspólnie przeżywać euforię. Cały spektakl minął, jakby po minucie były już ukłony.

Otrzymaliśmy owacje na stojąco w Teatrze Szekspirowskim. Radość i spełnienie!

Po ukłonach zostaliśmy na scenie, otrzymaliśmy kwiaty, dołączył do nas prowadzący. Zaprosił on naszą Choreograf, która weszła na scenę uśmiechnięta, ze łzami szczęścia skierowanymi w naszą stronę. Wielka ulga, Aka Mama, była z nas dumna, czyli udało się! Zaraz przy niej na scenę wszedł nasz nauczyciel śpiewu, który potwierdził emocję Magdaleny Gabriel. Dopełnieniem wszystkiego było pojawienie się prezesa Fundacji 180 stopni (to dzięki tej fundacji spełniamy marzenia!) , Macieja Nitki z wielkim uśmiechem!

Jak tylko zeszliśmy ze sceny rzuciliśmy się Baletem we wspólne objęcia naszych nauczycieli :)!

 Później szybciutko przebraliśmy się w galowe stroje, zmyliśmy makijaż sceniczny i wspólnie ruszyliśmy na wernisaż oraz bankiet charytatywny. Zostaliśmy przywitani oklaskami – to było bardzo miłe. Już jak emocje trochę opadały zaczęliśmy czuć, że te kilometry godzin spędzonych na sali bardzo się opłaciły i warto było ciężko pracować. 

 Na sali byli wspaniali goście, wszystko wyglądało pięknie, a jedzonko było pyszne :)!!! Ala (Oliver) podczas bankietu wylosowała zwycięzcę loterii, do którego powędrowała rzeźba wykonana przez Katarzynę Waszewską i Tadeusza Adamowskiego z pracowni ‘Labarte’

Obrazy, które można było wylicytować podczas aukcji zostały nam podarowane przez Marię Szachnowską, Zenona Aniszewskiego oraz Wojciecha Żekało

Wspaniale że Akademia Artystyczna i Fundacja 180 stopni uczy nas dalej robić dobro!

Patronat na wydarzeniem objęli:
Danuta Wałęsa
Iwona Guzowska
Maria i Henryk Lewnadowscy
Dariusz Michalczewski

 

Organizator:
Grupa Inicjatywna Rotary Gdańsk Center

 

Partner Wydarzenia:
Teatr Szekspirowski

BanGlob catering

 

Beneficjenci:
Fundacja 180 stopni
Akademia Artystyczna
Fundacja Hospicyjna
Fundacja Darka Michalczewskiego Równe Szanse

 

Patroni medialni:
Radio Gdańsk
Trójmiasto.pl
Magazyn Prestiż
Magazyn Pomerania

Zapraszamy do fotorelacji przygotowanej przez Dziennik Bałtycki oraz Prestiż Magazyn Trójmiejski

Dodaj komentarz