WOKAL

Wokal

Wokal, nauka śpiewu, emisja głosu - zajęcia indywidualne lub grupowe.

Na zajęciach wokalnych uczymy się śpiewać oraz operować swoim głosem. Są to zajęcia, na których nie tylko nauczycie się śpiewać, ale odnajdziecie wielką frajdę ze wspólnego śpiewania ulubionych piosenek. Jak wygląda lekcja wokalna? Zaczynamy od prostych ćwiczeń oddechowych, zwiększając z każdym krokiem kontrole nad oddechem, po czym przechodzimy do właściwych ćwiczeń z emisji głosu. 

Uczymy się operować głosem w odpowiednich tonacjach i rejestrach oraz ćwiczymy czystość głosu względem podanych dźwięków.  Po klasycznym “rozśpiewaniu” przechodzimy do ćwiczenia właściwych utworów muzycznych.  Staramy się muzycznie ukierunkowywać, jednocześnie stawiając nacisk na prawidłową technikę śpiewania i interpretację wybranych utworów. Z pewnością na zajęciach, także  zwiększycie swoją dykcję, tak aby każde wymówione i wyśpiewane słowo było wyraźnie słyszalne. 

Zajęcia wokalne przeznaczone są dla każdej osoby, która zarówno chce doskonalić swój warsztat, jak i osób, które pragną śpiewać, ale brak im pewności siebie lub uważają, że tzw. fałszują. Jak mówi prowadząca grupy wokalne Karolina Adamiak-Pruś, nasz głos jest jak instrument, wystarczy go tylko odpowiednio nastroić. 

Te zajęcia cechuje otwartość na drugiego człowieka, jego charakter, a co za tym idzie na muzykę, która w nim gra.

Dodaj komentarz