TANIEC JAZZOWY

Taniec jazzowy

Taniec jazzowy to styl łączy w sobie taniec klasyczny oraz technikę modern. Styl ten pozostawia szerokie pole dla ekspresji i rozwoju osobowości każdego tancerza.

Taniec jazzowy jest tańcem piękna, estetyzmu oraz silnego ciała. Nade wszystko jest połączeniem niesamowitej wrażliwości i mocnej techniki. Ponad to jest to styl, który nie zna granic i wbrew pozorom jest stworzony dla każdego.

Tutaj nie brakuje emocji i  kreatywności. A to wszystko nabywamy przy treningu kształtującym elastyczność, rozciągnięcie, skoczność, piękną sylwetkę, jak również siłę, wytrwałość oraz dyscyplinę. Na zajęciach uczymy techniki tańca klasycznego, silnych podstaw tańca jazzowego, modern’u. Tancerz poznaje klucz do wspaniałych skoków, piruetów i techniki pracy z ciałem, oraz podłogą (floorwork). Ponad to na zajęciach rozciągamy, tańczymy choreografię, a także improwizujemy. Co więcej, uczymy pracy z emocjami, aktorstwem i pracą na scenie, tak aby doskonalić tancerza w każdej płaszczyźnie potrzebnej do profesjonalizmu i spełnienia.

Co więcej, na zajęciach tańca jazzowego poznajemy i uczymy się różnych odmian jazzu m.in Lyrical Jazz, Modern Jazz, Contemporary Jazz, Afro Jaz, Latin Jazz czy Broadway Jazz  

TANIEC JAZZOWY
Taniec Jazzowy w Akademii Artystycznej, Gdańsk

GALERIA Z ZAJĘĆ