TANIEC WSPÓŁCZESNY

Taniec współczesny

Taniec współczesny (Contemporary) to ogromna dowolność w kreowaniu ruchu tancerza. Wykorzystuje ciężar ciała, grawitacje, oddech i buduje świadomość własnego ciała.

Bazą tańca współczesnego jest technika tańca klasycznego, która odpowiada za prawidłową motorykę ciała, ale odchodzi od sztywnych barier i zasad baletu.

Taniec współczesny poprzez dużą dowolność ruchu pozwala na przekazanie emocji, co przyczynia się to do spełnienia wewnętrznej potrzeby wyrażenia siebie, a także rozwija kreatywność umysłu poprzez szukanie nowego ruchu, wykorzystując przy tym mnogość technik.  

Z pewnością o tańcu współczesnym można powiedzieć, że wychodzi poza sztywne ramy – to zdecydowanie pierwszy krok do improwizacji tanecznej. Poza techniką improwizacyjną, dużą rolę odgrywa technika floorwork, czyli praca z podłogą, wykorzystująca przestrzeń, grawitację oraz oddech.

Na zajęciach z tańca współczesnego okazuje się, że nasze ciało potrafi więcej niż nam się wydaje. W parze ze wzrostem sprawności twojego ciała rośnie również koordynacja, przepływ oraz delikatność ruchu

Nauczysz się przede wszystkim świadomości ruchu i pokonasz swoje bariery fizyczne.

Taniec współczesny buduje siłę mięśni potrzebną do wszechstronnego tanecznego rozwoju. 

Taniec współczesny Gdańsk
Taniec Współczesny, Floorwork, Contemporary

GALERIA Z ZAJĘĆ