TECHNIKA JAZZOWA

Technika jazzowa

Technika tańca jazz, czyli technika jazzowa - to fundament każdego tancerza jazzowego. Nauka elementów techniki tańca jazzowego pozwala na lepsze ich wykorzystanie w choreografiach oraz improwizacji.

Zajęcia poświęcone kształtowaniu techniki, która jest jedną z najtrudniejszych i najbardziej wymagających. Oparta jest na bazie tańca klasycznego, jednakże o wiele szersza – rozszerzoną o technikę tańca modern. Podczas zajęć buduje się solidny fundament techniczny tancerza, który później może wykorzystać w improwizacji i choreografiach. Dlatego też, na zajęciach można nauczyć się poszczególnych figur, piruetów, skoków, obrotów, slajdów itd. I różnych ich kombinacji. Na zajęciach jazz czy współczesny, czas na naukę techniki jest dość ograniczony. Zawsze, więc warto pomyśleć o dodatkowym wsparciu swojego fundamentu, aby móc czerpać więcej z innych zajęć.

Technika jazzowa to również praca nad sprawnością fizyczną tancerza: wzmacniamy ciało, rozciągamy, uczymy się pracy na rozciągnięciu, nabieramy świadomości i kontroli nad własnym ciałem.  Jazz chodź jedna z bardziej wymagających jest najbardziej efektowny, a szczęście po tym gdy skoczyło się np: wymarzony skok szpagatowy jest nie do opisania.

technika jazz gdańsk
Technika jazzowa to zajęcia, które budują solidny fundament tancerza

Dodaj komentarz